S Monikou Absolonovou
S Daliborem Jandou

Aktuální termíny

S Tomiem a Vítězslavem Vávrou

O mně

Kdo je Jiří Bláha

Jiří Bláha se narodil 1.září 1986 v Teplicích. Už ve škole byl tím pověstným „třídním šaškem“, s čímž se snoubil i fakt, že kde byl nějaký průšvih, Bláha u toho určitě nemohl chybět. Už na základní škole organizoval různé akce, vystoupení a divadelní představení. To ho drželo i po celou střední školu. 

V období střední školy, kterou navštěvoval v Plzni (Střední odborná škola profesora Švejcara, obor Knihovnické a informační systémy a služby), se spřátelil s Josefem Pospíšilem – moderátorem Českého rozhlasu Plzeň. Ten ho zasvětil do tajů moderátorské profese. V roce 2003 moderuje Jiří Bláha svou první větší akci – maturitní ples. V téže době také na střední škole zakládá anketu „Zlatá slepice“, která má na škole tradici dodnes. Po ukončení studia v květnu 2006 nastupuje Jirka do plzeňských médií – coby moderátor do Radia Šumava a coby redaktor do Hitradia FM Plus. Odtud na konci roku 2008 odchází a jeho novým působištěm se stává TV Barrandov v Praze. 

V této době se začíná především v západočeském regionu uplatňovat jako imitátor a je hostem různých pořadů. Rozjíždí vlastní talk-show s viceprezidentem a mluvčím asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamurou. Jejich zájezdový pořad nese název „Všude dobře, tak co doma“ a vyprodávají sály po České republice. Na začátku roku 2011 vyráží Jiří Bláha po vlasti s dalším podobným pořadem – tentokrát s herečkou Uršulou Klukovou a zpěvákem Bohušem Matušem, pořad má název „V době oběda se nekouří“. 

V TV Barrandov prochází Bláha různými pořady. Je redaktorem zpravodajského pořadu „90 minut“ a posléze moderátorem svého bloku v pořadu „60 minut“. Od roku 2010 jeho hlas také provádí diváky pořadem Prominenti. Jiří se v televizi chytá i režisérské příležitosti. Po 17-ti dílném krátkém dokumentárním seriálu „Továrna na sny“ o filmařských profesích, se dostává k režii pořadů z cyklu Tajemství – „Tajemství bulváru: Lež nebo realita“, „Tajemství bulváru: Lidé kolem něj“ a „Tajemství filmových hvězd“. 

Coby moderátor se v plzeňském regionu řadí mezi vyhledávané osobnosti. Jeho služeb v hojném počtu využívají pořadatelé akcí nejrůznějšího typu. Moderuje akce pro zavedené firmy a organizace: Deníky Bohemia, HC Lasselsberger Plzeň, Cinestar, Datart nebo plzeňskou Fakultní nemocnici.

V roce 2011 dál píše scénáře pro Jitku Asterovou pro pořad „Prominenti“. Rok 2012 přináší režii dalšího dílu z cyklu Tajemství, tentokrát zaměřený na českou muzikálovou tvorbu od 20.let po současnost – „Tajemství muzikálů“. Je u vzniku nového cyklu pořadů „Legendy televizní zábavy“, kde se ujímá režie portrétu o Heleně Růžičkové a Jiřím Sovákovi.


Je hostem několika pořadu natáčených pro Český rozhlas Plzeň a premiéru má i pokračování jeho komedie Včera, dnes a pozítří. Na jevišti se prezentuje nejen jako moderátor, ale i jako muzikant – po 25 letech obnovuje kapelu bubeníkovi Víťovi Vávrovi a začíná obrážet republiku s koncerty.


V roce 2013 se stává vedoucím vydání denního pořadu „Prominenti“, který na střídačku moderuje Petra Černocká, Martin Maxa a Monika Marešová. Během května a června natáčí v pozici asistenta režie druhý díl komedie Zdeňka Trošky „BABOVŘESKY“. Od září se vrací zpátky na Barrandov do pozice scénáristy. Píše hlasatelské vstupy pro Marii Retkovou a Aleše Cibulku a sám se vrací na obrazovku jako redaktor pořadu „Chce to nápad“.  


Rok 2014 je pracovně nesmírně plodný. Jiří Bláha stojí u zrodu obnoveného pořadu "Kufr" s Pavlem Zedníčkem, tentokrát s názvem "Kurňa, co to je?" a oživuje i pořad "Nikdo není perfektní" s Jiřím Krampolem. Přichází také herecká příležitost - na hlavní roli v muzikálové komedii "Nejkrásnější válka" v plzeňském kabaretním divadle Pluto. Zde na jednom jevišti sekunduje Pavlu Kikinčukovi. Pokračuje v režii dokumentů z cyklu Tajemství - konkrétně "Tajemství Petra Čepka" a "Tajemství Jaroslava Uhlíře".


Rok 2015. Pro Divadlo Pluto nazkouší roli cholerického řidiče kamionu v komedii Klíče na neděli. Pro TV Barrandov vyrábí další pořady – „Tajemství Jiřího Krampola“, „Tajemství Františka Filipovského“ a „Tajemství Dalibora Jandy“. Objevuje se také v epizodních rolích v satirickém pořadu Petra Jablonského „Neuvěřitelný týden“. V červnu se stává otcem syna Lukáška a vstupuje do svazku manželského. V divadle začíná zkoušet další komedii – tentokrát v roli německého turisty ve „Vraždách a něžnostech“. Přebírá režii pořadu „Nikdo není perfektní“ s Jiřím Krampolem. Hraje v kapelách APU Band a Sebranka.


V roce 2016 mají premiéru hned dvě inscenace. Kromě „Vražd a něžností“ dostává příležitost coby sluha Osip v Gogolově „Revizorovi“. Na TV Barrandov pokračuje v natáčení pořadů „Nikdo není perfektní“ a „Kurňa, co to je?“. Přebírá režii pořadu „Soudkyně Barbara“ a podílí se na vzniku nového soutěžního pořadu „Kdo to ví?“. Kromě oslav dovršení věku s počáteční číslicí 3, také v prosinci slaví příchod druhé syna Marečka na svět. Intenzivně se také věnuje práci korepetitora v pěveckém sboru.


Kromě „Soudkyně Barbary“ začíná v roce 2017 režírovat i nový soudní pořad „Soudce Alexandr“. Co se týká hudby – pouští se do nového projektu k výročí 20.let úmrtí zpěváka Petra Nováka.


Z natáčení filmu Babovřesky 2 Na Barrandově V rádiu Pořad s Lucií Bílou

Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /var/www/html/jirkablaha.cz/library/Masa/Model/Config.php on line 28

Vytvořeno v roce 2011, spravuje Jiří Bláha - moderátor, imitátor, bavič.

Přihlášení